Ivana Tukša Jelić

Home » Profiles » Ivana Tukša Jelić

Ivana Tukša Jelić (Hrvatska) započela je svoje glazbeno obrazovanje u Glazbenoj školi Alberta Štrige u Križevcima, te srednju školu završila u Glazbenoj školi Blagoja Berse u Zagrebu, u klasi prof. Renate Strojin Richter. 1994. godine diplomirala je klavir na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, u klasi prof. Pavice Gvozdić, a završila je i dvogodišnji izborni studij čembala u klasi prof. Višnje Mažuran. 1997. godine diplomirala je studij orgulja na Institutu za crkvenu glazbu, u klasi prof. Mirte Pandurić-Kudrna.

1994. godine započinje svoj pedagoški rad na GŠ Blagoja Berse u Zagrebu, a njezini učenici osvajaju brojne nagrade i priznanja na državnim i međunarodnim natjecanjima, sviraju kao solisti s renomiranim orkestrima, imaju brojne recitale, te nastavljaju naobrazbu na Muzičkoj akademiji u Zagrebu i drugim visokim učilištima.

Ivana Tukša Jelić je 2009. godine promaknuta u zvanje profesora mentora, a 2014. godine u zvanje profesora savjetnika.

Od 2015. godine, na GŠ Blagoja Berse pročelnica je odjela za klavir i orgulje.

Dobitnica je Godišnje nagrade Hrvatskog društva glazbenih i plesnih pedagoga za svoja visoka pedagoška postignuća.

hrCroatian